............................................................Každou kuchařku nejvíc chválí vyjedené talíře..............................

Historie pizzy

28. srpna 2007 v 23:35 |  trocha historie a zajímavostí...
Co je to Pizza?
skoro až filozofický , dotaz, nemyslíte? Při bližším pohledu je to chléb nebo spíš koláč, který kyne pomocí droždí a skládá se ze tří základních produktů TĚSTA, OMÁČKY, TOPINKU.
S historií, tohoto chutného pokrmu, je to však trochu komplikovanější. První zmínky o pizze najdeme už 500 let před naším letopočtem v Perském císařství, ale prý už Řekové ve středověku potírali svůj chléb, pitu, olejem a kořením a od tohoto názvu, už je to jen blízko k dnešnímu názvu pizza. Historikové, ale nemají stejný názor, zda to byla pizza jak ji známe dnes či nikoli. Naštěstí historici nejsou politici, a tak se shodli na roku vzniku 1700 n. l. a místem, italskou Neapolí. Tady začali selské rodiny pokrývat kynutý chléb rajčaty a pizza se stala oblíbeným pokrmem.
Od té doby se rozšířila do celého světa a samozřejmě jí znáte také Vy. Naším cílem je, aby jste si pochutnali na pizze, kterou jsme pro Vás připravili.
Druhy těstovin
Cannelloni
Silné duté válcovité těstoviny, které se plní nádivkami z mletých mas, zeleniny či uzenin a sýra a zapékají se přelité smetanovými omáčkami. Jsou také vhodné jako přílohové těstoviny. Farfalle Mají vroubkované či zvlněné okraje a uprostřed jsou stisknuté - připomínají tak motýlky nebo mašličky. Farfalle jsou zavářkovou těstovinou.
Gnocci
Velké polozavinuté třemi rýžkami tvarované mušle se dělají z hrubé pšeničné mouky, ale i z brambor nebo semolinové krupice. Jsou vynikající přílohou k pokrmům ze zvěřiny, mletých mas a k haším.
Lasagne
Tenké a vůbec nejširší těstoviny s hladkým, zvlněným či vroubkovaným okrajem. Vyrábějí se z celozrnného těsta nebo z pšeničné mouky (někdy se barví špenátem). Zapékají se s bešamelem a sýrem či s mletými masy a oreganem.
Panzerotti
Těstovinové taštičky ve tvaru půlměsíčku (kulatým se říká cappelletti, tj. kloboučky) plněné masovými, rybími a zeleninovými nádivkami. Podávají se přelité masovým vývarem.
Penne
Kratší nebo delší obměna makarónů (dutých těstovin) s rýhovaným povrchem. Oblíbeny jsou v kombinaci s ostrými omáčkami z rajčat a chilli i jako příloha k sušeným masům.
Ravioli
Jsou to vlastně malé těstovinové taštičky čtvercového tvaru s různými náplněmi (sýr, špenát, bylinky, mletá masa, žampiony, dary moře atd.). Zavařují se do polévek nebo se podávají samostatně, přelité šťávou z masa, máslem a kečupem či pikantní omáčkou.
Spaghetti
Absolutně nejoblíbenější těstoviny v délce až do 50 cm. Většinou doplňují masitá ragú, podávají se s omáčkami, se zeleninovými protlaky a sýrem, vynikající jsou rovněž zapečené s rozmanitými přísadami. K talíři místo nože dáme lžíci, pomocí níž se navíjejí na vidličku. Tagliatelle Ploché, 6 mm široké nudle jsou boloňskou specialitou. Podávají se s rozličnými omáčkami k masu, rybám a drůbeží. Barví se rajčaty a špenátem.
Tortellini
Italská pověst praví, že tyto malé nadívané taštičky byly modelovány podle Venušina pupku. Nádivky jsou různé - sekané uzeniny, kuřecí či vepřové maso, sýr, salátová zelenina a mnohé další.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí můj blog??

Výborný
Dobrý
Ujde
Nic moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama